Mama & Dziecko


Do poczytania

Taniec Powiązany z Afryką
Zawiąż dziecko w chustę i tańcz!
20 kwietnia

Zapraszamy do udziału w autorskich warsztatach tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej, przeznaczonych dla rodziców z dziećmi w chustach/nosidłach, kobiet w ciąży oraz planujących potomstwo :) Inspirowane baletem afrykańskim choreografie instruktorki- tancerki i podróżniczki Anety Szlachety- zabiorą Was w podróż do źródeł tańca i muzyki, zgodnie z nurtem rodzicielstwa bliskości :)

Warsztaty obywają się przy energetycznej muzyce instrumentów afrykańskich na żywo (m.in. bębny dun dun, djembe, djabara) oraz przy kojących dźwiękach kontrabasu (podczas relaksacji/stretchingu). Za oprawę muzyczną odpowiedzialni będą muzycy Ju Ghan oraz Kuba Lichwa.

Obecny podczas warsztatów certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach- Krakowska Biblioteka Chustowa- pomoże poprawnie i bezpiecznie zawiązać chustę !

20 KWIETNIA (piątek), godz. 12.30-14.00
MIEJSCE: LaLoba Centrum Kobiet
KOSZT: 50 zł
ZAPISY I INFORMACJE:
e-mail: taniec.afro@gmail.com
tel. +48 504 390 061
Ilość miejsc ograniczona!!

-Dlaczego warto tańczyć z nami? :)

RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga
wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą!

TANIEC AFRYKAŃSKI wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, dodaje pewności siebie, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- przez co wpływa na poczucie własnej wartości!

RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca. Nie od dziś wiadomo, że muzyka i taniec wpływają na sferę duchową, sensoryczną, motoryczną i intelektualną. Im prędzej rozbudzimy twórczą aktywność u dzieci, tym łatwiej będzie im wyrazić emocje i siebie- w przyszłości.

AFRYKA ZACHODNIA jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie taniec i muzyka towarzyszą jej mieszkańcom podczas codziennego życia, czyniąc je radośniejszym i piękniejszym. Afrykanki noszą swoje dzieci w chustach wykonując codzienne prace, ale także śpiewają i tańczą w rytm bębnów, z maluszkami na plecach. Dzięki temu ich dzieci już od najmłodszych lat osłuchują się z muzyką, rytmem, uczestniczą w życiu społeczności. Naśladując ruchy tańczących rodziców- bardzo szybko rozwijają w sobie poczucie rytmu, muzykalność i ciekawość świata.
-------------
Informacje o instruktorach:

ANETA SZLACHETA (Afrotonika Rytm &Ruch)- animatorka kultury, ekolożka, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka, mama Rozalki, którą motała w chustę od urodzenia i z którą tańczyła, będąc w ciąży. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (Gwinea/ Mali) oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble.

JUGHAN MUSIC- muzyk instrumentalista, kontrabasista, producent muzyczny, kompozytor, performer, podróżnik, animator kultury. W swojej twórczości łączy elementy jazzu, elektroniki, muzyki klasycznej i eksperymentalnej, nie pozostając również obojętnym wobec tradycji folkowej. Jego styl ewoluował poprzez współpracę z takimi zespołami jak: Matplaneta, Kanał Audytywny, Mazzoll Arythmic Perfection, Andrzej Przybielski, The Jazz Statues i wieloma innymi. Obecnie członek wędrownej grupy Mombé, zespołu Sewo Kaffo oraz Moon Hoax.

KUBA LICHWA-- Miłośnik afrykańskiej nuty, na bębnach gra od 2007 r. Muzykę djembe i dundun zgłębiał u boku Zbigniewa “Lolka” Pawłowskiego i Kuby Pogorzelskiego. Brał udział i akompaniował w niezliczonych warsztatach djembe i tańca afro prowadzonych przez afrykańskich mistrzów. W 2011r. odbył podróż do Afryki Zachodniej. Odwiedził Mali, Gwineę, Gambię i Senegal, gdzie miał okazję grać na imprezach, ceremoniach, próbach baletów i na weselach. Pod okiem mistrzów poznawał kulturę, tradycję i technikę gry na djembe i dundunach. Jego nauczycielem jest np. Makan Kone, znakomity solista Ballet du District de Bamako. Współpracuje ze Strefą Rytmu i City Bum Bum. Na co dzień, w Rytmotece, prowadzi regularne lekcje gry na djembe we Wrocławiu oraz warsztaty plenerowe w całej Polsce.
KRAKOWSKA BIBLIOTEKA CHUSTOWA- Krakowska Biblioteka Chustowa jest społeczną inicjatywą, która ma ułatwić rodzicom dostęp do chust i nosideł ergonomicznych (można je u nas nieodpłatnie wypożyczyć i przetestować). Organizujemy imprezy towarzyskie, warsztaty chustowe i nosidłowe, pogadanki. Jesteśmy doradczyniami noszenia ClauWi, dzielimy się pasją do noszenia dzieci


Akademia Mamy
warsztaty dla Pań w ciąży

To warsztaty i zajęcia prowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów przeznaczone dla przyszłych i obecnych Mam.

I Warsztaty dla Pań w ciąży 4 spotkania (ok.1h)

1. Aktywna w ciąży:
Na warsztatach dowiesz się, dlaczego aktywność w ciąży jest ważna oraz jaką formę najlepiej wybrać. Jak zaradzić dolegliwościom bólowym w czasie ciąży i podczas porodu. Omówimy fizjologię ciąży, jak poradzić sobie z problemami takimi jak: obrzęki stóp, drętwienie dłoni i innych. Zajmiemy się mięśniami dna miednicy i ich codzienną profilaktyką.
Dla chętnych możliwość skorzystania z aplikacji taping, która między innymi zmniejsza dolegliwości bólowe.

Część praktyczna obejmuje:
- ćwiczenia mięśni dna miednicy
- oddychanie w czasie porodu
- techniki relaksacyjne

2. Warsztat zdrowego kręgosłupa - jak dbać o kręgosłup w ciąży
- czy miewasz bóle kręgosłupa w ciąży?
- czy w nocy czujesz ból w czasie obracania się?
- czy miewasz bóle w okolicach spojenia łonowego?
- czy wieczorami miewasz drętwienia dłoni?
- czy zaobserwowałaś u siebie obrzęki stóp?
- czy po posiłku dopada Cię zgaga lub mdłości?
Wiele z tych problemów możesz rozwiązać poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Na zajęciach dowiesz się jak możesz im zapobiec, żeby poczuć się lepiej.

Część praktyczna obejmuje:
- ćwiczenia łagodzące dolegliwości bólowe w konkretnych przypadkach

3. Pierwsze dni po porodzie i rozejście mięśnia prostego brzucha
Co robić w pierwszych dniach po porodzie dla lepszego powrotu do formy. Omówimy problem rozejścia mięśnia prostego, jak samej to sprawdzić i jak postępować aby wrócić do formy.
Dodatkowo :
-Jak uniknąć powikłań poporodowych (obniżenie narządów, nietrzymanie moczu, “duży” brzuch)?
-Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie?
- A kiedy można wrócić do aktywności sprzed ciąży?
- Czy noszenie pasa poporodowego jest wskazane?
-Techniki pobudzające pokarm oraz przeciwdziałające zastojom pokarmu.
- Mobilizacja blizny po porodzie.

Część praktyczna obejmuje:
- ćwiczenia w szpitalu
- techniki prawidłowego wstawania po porodzie

4. Warsztaty dla par

Czy warto przeżyć poród we dwoje?
Jaka jest rola partnera w czasie porodu?
Co zrobić, aby poród przebiegł jak najlepiej?
Wraz z partnerem macie okazję przećwiczyć pomocne zabiegi, techniki masażu przy porodzie.

Część praktyczna:
-Techniki radzenia sobie z bólem porodowym,
-Techniki masażu - relaks dla kobiety przy porodzie,
- Pozycje porodowe,
- Techniki oddechowe przy konkretnych etapach porodu,
- Techniki relaksacji we dwoje.

Wszystkie warsztaty są połączeniem teorii i praktycznych ćwiczeń, prosimy o zabranie ze sobą wygodnych ubrań.
Każda z Pań otrzyma materiały w cenie warsztatu.

Cennik:
1 warsztat – 60zł
4 warsztaty 180zł (jeden warsztat gratis!)

Terminy - worek 18:00: 8.05, 15.05, 22.05
                  11.05 – sobota dla par 12:00

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Zapisać się można osobiście: ul. Alfreda Dauna 113, tel: 666 290 33 mail: rezerwacja@lalobacentrum.pl

Wymagana wpłata zaliczki w wysokości 20 zł zł w LaLoba Centrum Kobiet, lub na konto LaLoba Beata Larysz 62 1140 2004 0000 3002 6674 7113


Joga hormonalna
cykl kameralnych warsztatów
14 kwietnia

Joga hormonalna - warsztat menstruacyjny w kameralnej grupie

3 soboty godz. 9:30 -10:45 (1 h 15 min/spotkanie)
Grupa max 6 osób
terminy: 24.03, 7.04, 14.04
Cena: 135 zł za cały cykl
prowadzi Żulieta Czobanowa

Pierwszy warsztat z cyklu joga dla zbalansowania hormonów za nami.
Wiemy już jak w domu ćwiczyć kiedy nam ciężko podczas okresu.

Drugi warsztat 07.04 poświęcony będzie paru specyficznym uciążliwościom
- napięcie i ból podczas owulacji,
- zbyt długi czy zbyt krótkie miesiączki.

Za to 14.04 staniemy na głowie żeby zbalansować nasze ciało i umysł od razu po miesiączce.

Zapraszamy na następne warsztaty poświęcone sprawom kobiecym już wkrótce!

"Hormony w ciele kobiety zmieniają się z dnia na dzień. Często przez te zmiany hormonalne kobiety są bardziej wytrzymałe, znoszą więcej stresu niż mężczyźni, ale czasem czują się tak zmęczone, że nie są w stanie nic robić. Czasami emocjonalnie są bardzo zrównoważone, a kiedy indziej brak harmonii emocjonalnej jest tak duży, że byle co jest w stanie wyprowadzić kobietę z równowagi. Przyczyną tego są miesięczne przemiany hormonalne.
Każda z Was na pewno doświadczy tego podczas praktyki. Nieraz nie jesteśmy w stanie się zgiąć, skręcić, a czasami wszystkie asany przychodzą nam bez wysiłku. To w dużej mierze zależy od hormonów - musimy zatem zwrócić uwagę na to, jak utrzymywać równowagę hormonalną.
Jeżeli będziecie oszczędzać swoja energię w czasie okresu, a zaczniecie jej używać po okresie, to bardzo Wam to pomoże w praktyce"
Słowa Geety Iyengar, autorki "Joga - doskonała dla kobiet" podczas jej wykładu w Częstochowie, 29.04.2002 r.

Na warsztatach przejdziemy przez sekwencje menstruacyjną zalecaną przez Geete Iyengar, córkę B. K. S. Iyengar.

Warsztat to cykl 3 spotkań po 1 h 15 min w grupie max 6 osób.

Cena za cykl to 135 zł.

Na warsztat obowiązują zapisy (na cały cykl), nie ma możliwości zwrotu za nieobecność na zajęciach. Niewykorzystane jedno wejście można odrobić na zajęciach grupowych.
Wymagana wpłata zaliczki do 17.03 w kwocie 50 zł w LaLoba Centrum lub na konto nr 62 1140 2004 0000 3002 6674 7113

Prowadząca: Żulieta Czobanowa
Joginka z długoletnim doświadczeniem, kontynuuje praktykę metodą B.K.S Iyengara. Dodatkowo stara się poszerzać wiedzę z zagadnień terapeutycznych w jodze na różnych warsztatach u nauczycieli z Polski i z zagranicy. Jest przekonana, że możemy poprzez regularną praktykę nie tylko rewitalizować nasz organizm, ale i oddziaływać na nasze samopoczucie i stan umysłu.
Zapraszamy!Dzisiejsze zajęcia

 • 9:00 - Joga ogólna
 • 9:30 - Hopsasanki 45 min / 3 godz
 • 10:00 - Forma50+ Pilates Rehabilitacyjny + trening mięśni dna miednicy
 • 11:00 - Fit Mama&Baby
 • 12:00 - Pilates poporodowy
 • 16:00 - BPU Start
 • 17:00 - BPU+
 • 18:00 - Joga ogólna
 • 19:00 - Sztangi
 • 20:00 - BPU/Step
 • 21:00 - Pilates+Stretch

  Zapisz się na zajęcia


Galeria zdjęć

Zajęcia FitMama&Baby


Polecamy

Taniec Powiązany z Afryką
Zawiąż dziecko w chustę i tańcz!
20 kwietnia

Zapraszamy do udziału w autorskich warsztatach tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej, przeznaczonych dla rodziców z dziećmi w chustach/nosidłach, kobiet w ciąży oraz planujących potomstwo :) Inspirowane baletem afrykańskim choreografie instruktorki- tancerki i podróżniczki Anety Szlachety- zabiorą Was w podróż do źródeł tańca i muzyki, zgodnie z nurtem rodzicielstwa bliskości :)

Warsztaty obywają się przy energetycznej muzyce instrumentów afrykańskich na żywo (m.in. bębny dun dun, djembe, djabara) oraz przy kojących dźwiękach kontrabasu (podczas relaksacji/stretchingu). Za oprawę muzyczną odpowiedzialni będą muzycy Ju Ghan oraz Kuba Lichwa.

Obecny podczas warsztatów certyfikowany doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach- Krakowska Biblioteka Chustowa- pomoże poprawnie i bezpiecznie zawiązać chustę !

20 KWIETNIA (piątek), godz. 12.30-14.00
MIEJSCE: LaLoba Centrum Kobiet
KOSZT: 50 zł
ZAPISY I INFORMACJE:
e-mail: taniec.afro@gmail.com
tel. +48 504 390 061
Ilość miejsc ograniczona!!

-Dlaczego warto tańczyć z nami? :)

RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga
wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą!

TANIEC AFRYKAŃSKI wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, dodaje pewności siebie, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- przez co wpływa na poczucie własnej wartości!

RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca. Nie od dziś wiadomo, że muzyka i taniec wpływają na sferę duchową, sensoryczną, motoryczną i intelektualną. Im prędzej rozbudzimy twórczą aktywność u dzieci, tym łatwiej będzie im wyrazić emocje i siebie- w przyszłości.

AFRYKA ZACHODNIA jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie taniec i muzyka towarzyszą jej mieszkańcom podczas codziennego życia, czyniąc je radośniejszym i piękniejszym. Afrykanki noszą swoje dzieci w chustach wykonując codzienne prace, ale także śpiewają i tańczą w rytm bębnów, z maluszkami na plecach. Dzięki temu ich dzieci już od najmłodszych lat osłuchują się z muzyką, rytmem, uczestniczą w życiu społeczności. Naśladując ruchy tańczących rodziców- bardzo szybko rozwijają w sobie poczucie rytmu, muzykalność i ciekawość świata.
-------------
Informacje o instruktorach:

ANETA SZLACHETA (Afrotonika Rytm &Ruch)- animatorka kultury, ekolożka, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka, mama Rozalki, którą motała w chustę od urodzenia i z którą tańczyła, będąc w ciąży. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (Gwinea/ Mali) oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble.

JUGHAN MUSIC- muzyk instrumentalista, kontrabasista, producent muzyczny, kompozytor, performer, podróżnik, animator kultury. W swojej twórczości łączy elementy jazzu, elektroniki, muzyki klasycznej i eksperymentalnej, nie pozostając również obojętnym wobec tradycji folkowej. Jego styl ewoluował poprzez współpracę z takimi zespołami jak: Matplaneta, Kanał Audytywny, Mazzoll Arythmic Perfection, Andrzej Przybielski, The Jazz Statues i wieloma innymi. Obecnie członek wędrownej grupy Mombé, zespołu Sewo Kaffo oraz Moon Hoax.

KUBA LICHWA-- Miłośnik afrykańskiej nuty, na bębnach gra od 2007 r. Muzykę djembe i dundun zgłębiał u boku Zbigniewa “Lolka” Pawłowskiego i Kuby Pogorzelskiego. Brał udział i akompaniował w niezliczonych warsztatach djembe i tańca afro prowadzonych przez afrykańskich mistrzów. W 2011r. odbył podróż do Afryki Zachodniej. Odwiedził Mali, Gwineę, Gambię i Senegal, gdzie miał okazję grać na imprezach, ceremoniach, próbach baletów i na weselach. Pod okiem mistrzów poznawał kulturę, tradycję i technikę gry na djembe i dundunach. Jego nauczycielem jest np. Makan Kone, znakomity solista Ballet du District de Bamako. Współpracuje ze Strefą Rytmu i City Bum Bum. Na co dzień, w Rytmotece, prowadzi regularne lekcje gry na djembe we Wrocławiu oraz warsztaty plenerowe w całej Polsce.
KRAKOWSKA BIBLIOTEKA CHUSTOWA- Krakowska Biblioteka Chustowa jest społeczną inicjatywą, która ma ułatwić rodzicom dostęp do chust i nosideł ergonomicznych (można je u nas nieodpłatnie wypożyczyć i przetestować). Organizujemy imprezy towarzyskie, warsztaty chustowe i nosidłowe, pogadanki. Jesteśmy doradczyniami noszenia ClauWi, dzielimy się pasją do noszenia dzieci

więcej...

Akademia Mamy
warsztaty dla Pań w ciąży

To warsztaty i zajęcia prowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów przeznaczone dla przyszłych i obecnych Mam.

I Warsztaty dla Pań w ciąży 4 spotkania (ok.1h)

1. Aktywna w ciąży:
Na warsztatach dowiesz się, dlaczego aktywność w ciąży jest ważna oraz jaką formę najlepiej wybrać. Jak zaradzić dolegliwościom bólowym w czasie ciąży i podczas porodu. Omówimy fizjologię ciąży, jak poradzić sobie z problemami takimi jak: obrzęki stóp, drętwienie dłoni i innych. Zajmiemy się mięśniami dna miednicy i ich codzienną profilaktyką.
Dla chętnych możliwość skorzystania z aplikacji taping, która między innymi zmniejsza dolegliwości bólowe.

Część praktyczna obejmuje:
- ćwiczenia mięśni dna miednicy
- oddychanie w czasie porodu
- techniki relaksacyjne

2. Warsztat zdrowego kręgosłupa - jak dbać o kręgosłup w ciąży
- czy miewasz bóle kręgosłupa w ciąży?
- czy w nocy czujesz ból w czasie obracania się?
- czy miewasz bóle w okolicach spojenia łonowego?
- czy wieczorami miewasz drętwienia dłoni?
- czy zaobserwowałaś u siebie obrzęki stóp?
- czy po posiłku dopada Cię zgaga lub mdłości?
Wiele z tych problemów możesz rozwiązać poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Na zajęciach dowiesz się jak możesz im zapobiec, żeby poczuć się lepiej.

Część praktyczna obejmuje:
- ćwiczenia łagodzące dolegliwości bólowe w konkretnych przypadkach

3. Pierwsze dni po porodzie i rozejście mięśnia prostego brzucha
Co robić w pierwszych dniach po porodzie dla lepszego powrotu do formy. Omówimy problem rozejścia mięśnia prostego, jak samej to sprawdzić i jak postępować aby wrócić do formy.
Dodatkowo :
-Jak uniknąć powikłań poporodowych (obniżenie narządów, nietrzymanie moczu, “duży” brzuch)?
-Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie?
- A kiedy można wrócić do aktywności sprzed ciąży?
- Czy noszenie pasa poporodowego jest wskazane?
-Techniki pobudzające pokarm oraz przeciwdziałające zastojom pokarmu.
- Mobilizacja blizny po porodzie.

Część praktyczna obejmuje:
- ćwiczenia w szpitalu
- techniki prawidłowego wstawania po porodzie

4. Warsztaty dla par

Czy warto przeżyć poród we dwoje?
Jaka jest rola partnera w czasie porodu?
Co zrobić, aby poród przebiegł jak najlepiej?
Wraz z partnerem macie okazję przećwiczyć pomocne zabiegi, techniki masażu przy porodzie.

Część praktyczna:
-Techniki radzenia sobie z bólem porodowym,
-Techniki masażu - relaks dla kobiety przy porodzie,
- Pozycje porodowe,
- Techniki oddechowe przy konkretnych etapach porodu,
- Techniki relaksacji we dwoje.

Wszystkie warsztaty są połączeniem teorii i praktycznych ćwiczeń, prosimy o zabranie ze sobą wygodnych ubrań.
Każda z Pań otrzyma materiały w cenie warsztatu.

Cennik:
1 warsztat – 60zł
4 warsztaty 180zł (jeden warsztat gratis!)

Terminy - worek 18:00: 8.05, 15.05, 22.05
                  11.05 – sobota dla par 12:00

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Zapisać się można osobiście: ul. Alfreda Dauna 113, tel: 666 290 33 mail: rezerwacja@lalobacentrum.pl

Wymagana wpłata zaliczki w wysokości 20 zł zł w LaLoba Centrum Kobiet, lub na konto LaLoba Beata Larysz 62 1140 2004 0000 3002 6674 7113

więcej...

Wakacje z Jogą
16-21 września w Nieprześni

Jak co roku LaLoba zabierze Cię na Wakacje z Jogą które odbędą się w pięknym dworku w Nieprześni w dniach 16-21.09.18

Joga na wakacje to świetny pomysł, aby zregenerować ciało i umysł oraz naładować akumulatory. Joga daje siłę, ale także wycisza i relaksuje. Odstresowuje. Spędź z nami ten czas!

Co w programie:
2 x dziennie po ok 1,5 h zajęć jogi Iyengara, pranayamy i relaksacji w dźwiękach mis (joga dla poczatkujących i śrdniozaawansowanych)
3 wegetariańskie posiłki dziennie przygotowywane z ekologicznych produktów z własnego ogródka
2 x warsztaty gotowania
2 x nauka i spacer Nordic Walking
masaże ajuwedyjskie
wieczorki filmowe
ognisko
wyjazd do winnicy z degustacją - dodatkowo płatne 35 zł

Cena first minute do 30.05.18 r - 1350 zł

Cena za cały wyjazd – pobyt w pokoju 2-3 osobowym: 1600 zł.
Cena za pokój jednoosobowy dopłata 70 zł/dzień

10% zniżki dla tych z was co już z nami ‚wakacjowali’ (od ceny regularnej)

Rezerwacja dokonuje się tylko po wpłacie zaliczki 600 zł, wpłata do 5 dni od rezerwacji na konto lub w LaLobie. Nr konta: LaLoba: 62114020040000300266747113 z dopiskiem „joga wyjazdowa + imię i nazwisko”
Zaliczka nie będzie zwracana w przypadku rezygnacji z wyjazdu po 30.08. Reszta opłaty wymagana jest do zapłaty w Centrum LaLoba lub na miejscu.

Prowadząca:
Emilka Figurniak – Pasjonatka i nauczycielka jogi (Yoga Siromani). Z wykształcenia mgr sztuki. Związana z jogą od 1996 roku. Nieustannie szlifuje swój warsztat pod okiem wybitnych nauczycieli z Europy, Indii i USA. Wieloletnia asystentka Konrada Kocota. Autorka programów ‘Joga i chromoterapia- harmonia w pracy czakramów’ oraz ‘Joga wyszczuplająca’. Podczas nauczania stawia na wiedzę naukową, połączoną z wsłuchiwaniem się w indywidualne potrzeby każdego z uczestników oraz stwarzanie dobrej atmosfery do wspólnej, radosnej praktyki.
Emilia Figurniak ma wiele talentów i pasji, podczas wyjazdu zaprasza także na masaże głowy. Jest to masaż wykonywany z użyciem olejów indyjskich masaż punktów refleksorycznych twarzy i głowy. To technika masażu pochodzącą z Indii. Masaż ten stymuluje cyrkulację krwi, pobudza cebulki włosowe, zmniejsza problemy z zasypianiem, migrenami, oczyszcza zatoki, usuwa ból głowy i karku. Ma działanie głęboko odprężające i oczyszczające. Jedna sesja to koszt 50 zł. Zapisy na miejscu.

Warsztaty kulinarne przygotuje Wawrzyniec i Beata Larysz, pasjonaci dobrej i naturalnej kuchni. Będzie na pewno smacznie, autorsko, kolorowo, zdrowo i w duchu slow food.

Zapraszamy po więcej informacji: tel: Beata: 602 603 789 lub e-mail:biuro@lalobacentrum.pl

Do zobaczenia na wakacjach.

Emilka, Beata i Wawrzyniec

więcej...

Aktywne wakacje w Nieprześni
20-26 sierpnia

Planujesz urlop? Chcesz spędzić fantastyczne wakacje w przyjaznym gronie kobiet z bezpiecznymi zajęciami prozdrowotnymi na miarę Twoich możliwości?

LaLoba Centrum jak co roku organizuje wyjazd dla kobiet w każdym wieku, które potrzebują 'dobrego' wypoczynku i pozytywnej energii w pięknym dworku, w dobrym towarzystwie, z wyśmienitym jedzeniem i zielenią dookoła :-)

Zapraszamy Cię na "Aktywne wakacje dla kobiet"
od 20 do 26.08.2018 do Nieprześni

Relaksacja, zdrowie, wzmacnianie, odżywianie

Ramowy plan dnia - Ty decydujesz z czego skorzystasz (szczegóły podamy niebawem, na razie tak zaplanowałyśmy)

8:00 - 8:30 Aktywny poranek - pobudka, rozciąganie, oddychanie
8:30 Śniadanie - szwedzki bufet
10:30 - 12:00 Pilates/body art/ zdrowy kregosłup/ mobilty (dla każdego)
13:00 Obiad - szwedzki bufet
14:30 warsztaty kulinarne/ dietetyczne/ Dysfunkcje dna miednicy
16:00 Funkcjonalny Trening prozdrowotny (średnia intensywność - dla tych co chcą mocniej)
18:00 Kolacja
20:00 - 21:00 Stretching/ relaksacja/ trening dna miednicy/ salsa solo/ bachata

dodatkowo w cenie:
Koncert tybetańskich mis i gongu
Konsultacja z fizjoterapeutą dotycząca dna miednicy dla każdej osoby
- wyjazd do winnicy z degustacją win dodatkowo 30 zł

Zajęcia poprowadzi nasza wyjątkowa instruktorka i rehabilitantka Dominika Lalik, która jest certyfikowaną instruktorka pilates, trenerem personalnym. Specjalizuje się w rehabilitacji urogineologicznej, a do tego jest świetną tancerką :-)

Cena za cały pobyt: 1780 zł

Cena za osobę towarzyszącą (bez zajęć) - 1200 zł

* Cena first minute do 30.04 - 1580 zł - wymagana wpłata zaliczki 50%
* Pobyt w pokoju 2 – 3 osobowym (dopłata do pokoju 1 os. 70 zł/doba)
*Wyżywienie wegetariańskie: 3 posiłki plus napoje i przekąski
* dojazd we własnym zakresie - Nieprześnia znajduje się koło Bochni, 40 km od Krakowa

Zaliczkę, która jest rezerwacją miejsca należy wpłacić na konto LaLoba nr: 62114020040000300266747113

Masz więcej informacji czy pytań? Zadzwoń do Beata tel: 602 603 789

więcej...

Rodzinne weekendy
warsztaty twórcze dla rodziców z dziećmi

“Rodzinne weekendy” to cykliczne warsztaty rodzinne dla dzieci wieku 1-3 lat i 3-6 lat oraz ich rodziców. Zachęcamy, by soboty spędzili Państwo na wspólnych zabawach ze swoimi dziećmi w naszym Centrum. My ze swojej strony zapewnimy ciekawe, różnorodne tematy warsztatów, angażujące zabawy i wykwalifikowanych prowadzących.
Czekamy na Państwa w każdą sobotę!

Będziemy prowadzić zajęcia dla dwóch grup:
grupa 1-3 lata: godz.11.30-12.45
grupa 3-6 lat: godz. 13.00-14.15

7.04 - "Oczko, oczko, buzia, nosek, czyli poznajemy nasze ciało"
Zajęcia skoncentrowane na rozpoznawaniu, nazywaniu i wskazywaniu poszczególnych części ciała. Zabawy wspierające świadomość własnego ciała, czucie głębokie. Będą nastawione na bliski kontakt z rodzicami (głaskanie, łaskotanie, masażyki, przytulanie, itp). Elementem spotkania będzie również praca plastyczna (odrysowywanie ciała lub poszczególnych jego części i ozdabianie ich).
Prowadzenie: Agnieszka Jadach
Absolwentka psychologii oraz studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie psycholog w szkole podstawowej. Wiedzę na temat komunikacji z dziećmi nabywała na licznych warsztatach i szkoleniach. Uważa, że w pierwszych latach życia dziecka najważniejsza jest silna więź z rodzicami, która stanowi podstawę dalszego rozwoju. Na swoich zajęciach stara się traktować każde dziecko indywidualnie z należytym szacunkiem i uważnością. Jej największą pasją i jednocześnie wielką inspiracją jest półtoraroczna córeczka.

14.04 -  "Wyspa Skarbów"
Podczas zajęć, dzieci i ich rodzice, przeniosą się w świat poszukiwaczy skarbów. Najmłodsi będą mieli okazję odkryć jak zdobyć skarb, dzięki pracy zespołowej i dobrej zabawie, symboliczna Wyspa Skarbów stanie się miejscem dla rodzinnego wypoczynku. Zajęcia będą obfitowały w opowieści ruchowe, taniec swobodny, a także proste ćwiczenia manualne. Dzięki temu będziemy rozwijać nie tylko świadomość i poczucie przestrzeni, ale przede wszystkim motorykę dużą i małą. Dzieci i dorośli poćwiczą umiejętność hamowania i adekwatnego reagowania na sygnał dźwiękowy. Duży nacisk, położymy na swobodną interpretację muzyki, czerpiąc z metody gimnastyki twórczej Rudolfa Labana, zostaną wplecione elementy Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Prowadzenie: Magdalena Sabik:
Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studentka psychologii Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Zamiłowanie do psychologii dziecka pojawiło się już w pierwszych latach zdobywania doświadczenia. Zawodowo nauczyciel i wychowawca, prywatnie pasjonatka, zajęć dramowych, ruchowych, programowania z dziećmi, a także zabaw parateatralnych. Doskonali swoje umiejętności podczas spotkań Szkoły dla Rodziców i Wychowawców czy biorąc udział w szkoleniach rytmicznych i plastycznych. Jej pasją jest wyzwalanie w dzieciach emocji, kształtowanie umiejętności ich rozumienia i radzenia sobie z nimi. Wierzy, że jednym z podstawowych środków umożliwiających rozwój emocjonalny, poznawczy i motoryczny zarazem, jest swobodna ekspresja i stymulacja polisensoryczna. Zawsze gotowa i otwarta na nowe wyzwania, łącząca pasję z pracą zawodową, kierująca się tym, że to dziecko jest głównym źródłem inspiracji, wystarczy tylko podążać za jego potrzebami.

21.04 - "Na wiosennej łące"
Przeniesiemy się na wspaniałą, kolorową łąkę, pełną kwiatów i owadów, na której będziemy się wspólnie bawić i tańczyć. Każdy z nas będzie miał szanse wcielić się w zieloną żabkę, bociana czy wielobarwnego motyla. Na koniec stworzymy piękną łąkę.
Prowadzenie: Małgorzata Prochownik
Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym, nauczyciel wychowania przedszkolnego z 9- letnim stażem. Pracowała z dziećmi w wieku od 2,5 do 7 lat, a także z dziećmi niepełnosprawnymi (w przedszkolu integracyjnym). Jest osobą pogodną, otwartą na dzieci i ich potrzeby. Od najmłodszych lat związana ze sportem - uprawia judo i Brazylijskie jiu jitsu. Podczas swoich zajęć lubi łączyć ze sobą zabawy ruchowe z aktywnością artystyczną - głównie plastyczną.

28.04 - "W świecie eksperymentów"
Na tych zajęciach dzieciaki będą miały okazję stać się prawdziwymi odkrywcami. Sala zamieni się w laboratorium w którym to pociechy będą miały okazję dokonać rzeczy z którymi nie spotykają się na co dzień. Zrobimy prawdziwy wulkan z lawą, zobaczymy latające piłeczki oraz sprawdzimy, czy z cukierków można zrobić prawdziwą tęczę.
Prowadzenie: Aleksandra Nawój
Animatorka dziecięca i młodzieżowa, aktorka licznych teatrów objazdowych, współzałożycielka, aktorka, szkoleniowiec w Rozwojowym Teatrze Krakowskim.

Cena:
40zł/ pojedyncze wejście rodzic + dziecko
140zł/ 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 8 tygodni.

Zapraszamy

więcej...

Nowe Studio LaLoba
Studio treningu personalnego i fizjoterapii

Mamy dla Was świetną wiadomość!

Chcąc spełnić rosnące oczekiwania wobec indywidualnej opieki nad Waszym zdrowiem, od 1.02 rozszerzamy naszą ofertę o kameralne STUDIO TRENINGU PERSONALNEGO I FIZJOTERAPII!
Od teraz będzie się Wami opiekowało 6 rehabilitantów oraz 3 trenerów personalnych!

Nowy lokal mieści się kilkadziesiąt kroków od obecnej LaLoby przy ul. Dauna 103. Do Waszej dyspozycji oddajemy salę do treningu personalnego i rehabilitacji oraz gabinet masażu i fizjoterapii.

Co Wam oferujemy w ramach fizjoterapii:
* rehabilitacja bólowa
* badanie, diagnostyka, terapia dysfunkcji kręgosłupa (szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, krzyżowego)
* rehabilitacja uroginekologiczna:
– nietrzymanie moczu
– bolesne miesiączki
– endometrioza
– bóle pochwy, pochwicę, wulwodynię lub po bóle nacięciu krocza
– bolesne współżycia
* terapia dla kobiet w ciąży
* terapia poporodowa
* indywidualne prowadzenie ciąży
* opracowanie blizny np po cesarskim cięciu
* terapia manualna i tkanek miekkich
* terapia powięzi
* masaż leczniczy i relaksacyjny
* kinesiotaping
* oraz wiele innych technik.

Oferujemy także TRENING PERSONALNY przygotowany specjalnie dla Ciebie!

Chcesz schudnąć, poprawić sylwetkę, a przy okazji zadbać o zdrowie i energię?
A może nie wiesz od czego zacząć Twoją przygodę z fitnessem, zdrowym trybem życia?
Albo nie chcesz ćwiczyć w klubie tylko w kameralnym ustronnym Studio?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną ale nie wiesz jak ją zaplanować, nie wiesz jakie zajęcia wybrać, jakie ćwiczenia są dla Ciebie bezpieczne - przyjdź i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji trenerskiej. Nasza trenerka przeprowadzi z Tobą wywiad, oceni Twoja postawę ciała oraz jego parametry, pomoże ustalić realny cel i być może pomoże Ci obrać drogę do jego osiągnięcia! Na konsultacji będziesz miała możliwość wykonać próbny trening i przekonać się czy warto podjąć działania ku lepszej formie i zdrowiu. Wykorzystaj okazję i sprawdź jak zadziała na Ciebie indywidualny trening dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.

 
LaLoba Centrum, ul. Dauna 113, Kraków, tel: 666 290 333
lub mail: rezerwacja@lalobacentrum.pl

Do zobaczenia!

więcej...

Dbasz o ciało na ćwiczeniach?
Pora zadbać o skórę!

Dbasz o ciało na ćwiczeniach? Pora zadbać o skórę!

Body boom to niezwykły kosmetyk będący odpowiedzią na nasze największe zmory – niechciany cellulit i rozstępy! Duża wydajność (opakowanie 200g starcza nawet na parę miesięcy), tylko naturalne składniki, wielokrotne nagradzany w plebiscytach – sprawiają, że Body Boom ma już rzeszę oddanych fanek, a te które miały okazję go spróbować potwierdzają jego skuteczność.

Jak działa?

Główną bazą peelingu jest kawa ROBUSTA, która dzięki zawartości kofeiny skutecznie rozgrzewa i wspomaga pozbycie się cellulitu. Oprócz tego działa przeciw starzeniu się komórek skóry, usuwa z nich toksyny a także pobudza krążenie krwi. Kolejnymi składnikami są: sól himalajska, brązowy cukier – odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego nawodnienia oraz oczyszczenia z toksyn i innych zbędnych składników. Oleje makadamia, arganowy i olejek migdałowy to składniki, które nawilżają i odżywiają skórę, pomagają wyrównać jej koloryt i redukują zmarszczki. Witamina E – zwana witaminą młodości jest kolejnym elementem poprawiającym poziom nawodnienia skóry, ale także poprawiającym jej wygląd i usuwający plamy pigmentacyjne.

To nie wszystko! Każdy z peelingu ma swój niepowtarzalny aromat!

Spróbuj 7 smaków: mango, kokos, truskawka, mięta, banan, grejpfrut, original ( kawa)

 

Duże opakowanie: 200g – 65 zł

Małe opakowanie: 30g -14 zł

więcej...

Nowy rozkład zajęć oraz cennik

Drogie Klubowiczki!

Z początkiem roku, od 1 lutego, wprowadzamy trochę nowości w naszym harmonogramie zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z nowym grafikiem.

Zapisz się już dziś za pomocą swojego panelu lub poprzez formularz.

Zachęcamy również do korzystania z aplikacji mobilnej:
– wersja dla androida
– wersja dla iOS

więcej...

LaLoba od Kuchni

<strong>Marokańska zupa</strong> z soczewicy z konfiturą z czerwonej cebuli
Przepis na życzenie uczestniczek warsztatów Jogi 21-22 lutego. Rozgrzewająca, aromatyczna zupa z niedocenianej soczewicy...
<strong>Tarta porowo-rozmarynowa</strong>
Na życzenie Drogich Pań przepis na tartę z wieczoru andrzejkowego. Ekonomiczna i bardzo pożywna tarta z popularnym porem....
Potreningowe <strong>brownie fasolowe</strong>
Już jakiś czas temu obiecałam przepis na zdrowe, bezcukrowe ciasto czekoladowe, które miałyście okazję kosztować w LaLobie przy okazji warsztatów jogi i urodzin...
<strong>Zdrowe chlebki</strong> z kaszy gryczanej i jaglanej
Chciałam Wam polecić znaleziony ostatnio przepis na bardzo zdrowe chlebki z kaszy gryczanej i jaglanej...

LaLoba od Kuchni

<strong>Marokańska zupa</strong> z soczewicy z konfiturą z czerwonej cebuli
Marokańska zupa z soczewicy z konfiturą z czerwonej cebuli

Przepis na życzenie uczestniczek warsztatów Jogi 21-22 lutego. Rozgrzewająca, aromatyczna zupa z niedocenianej...

<strong>Tarta porowo-rozmarynowa</strong>
Tarta porowo-rozmarynowa

Na życzenie Drogich Pań przepis na tartę z wieczoru andrzejkowego. Ekonomiczna i bardzo...

Potreningowe <strong>brownie fasolowe</strong>
Potreningowe brownie fasolowe

Już jakiś czas temu obiecałam przepis na zdrowe, bezcukrowe ciasto czekoladowe, które miałyście...

<strong>Zdrowe chlebki</strong> z kaszy gryczanej i jaglanej
Zdrowe chlebki z kaszy gryczanej i jaglanej

Chciałam Wam polecić znaleziony ostatnio przepis na bardzo zdrowe chlebki z kaszy gryczanej...

Harmonogram zajęć dla Mam i Pań w ciąży

Aby się zapisać kliknij na wybrane zajęcia i wybierz zapisz się na zajęcia lub zadzwoń 666 290 33312 425 62 71


poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
10:00
11:00
12:00
13:00
18:30

poniedziałek

 • Gimnastyka dla kobiet w ciąży 11:00 do 12:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Prosimy o rezerwacje telefoniczne
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Fit Mama&BabyFitness z dzieckiem od 3 mies. do 1,5 roku. Zdajemy sobie sprawę, że po porodzie zwykle ciężko wrócić do formy, a jeszcze ciężej wygospodarować czas dla siebie i opiekę dla dziecka. Dlatego, abyś miała więcej sił i energii oraz by w dobrym samopoczuciu i z uśmiechem na twarzy móc opiekować się dzieckiem stworzyliśmy specjalny system ćwiczeń, który przywraca ciało i ducha do formy po porodzie, podczas którego nie musisz rozstawać się z dzieckiem. Wybierając zajęcia fitness FitMama&Baby nauczysz się jak podczas własnego treningu możesz stymulować także rozwój swojego maleństwa. FitMama&Baby to rodzaj zajęć gdzie  kierując treningiem, poniekąd bawisz się z maluchem, ale jednocześnie świadomie kontrolujesz pracę własnych mięśni. Na zajęciach pracujemy nad kondycją mięśni całego ciała, ale duży nacisk kładziemy na poprawę stabilizacji kręgosłupa i na ćwiczenia mięśni dna miednicy. 12:00 do 13:00 Marcela Kiełt

  Marcela Kiełt

  people marcela

  Tempo 2
  Sala A
  zapisz się na zajęcia

wtorek

 • Pilates poporodowy 12:00 do 13:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Zajęcia dla kobiet z dziećmi
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Pilates dla Kobiet w ciąży 13:00 do 14:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Prosimy o rezerwacje telefoniczne
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Gimnastyka dla kobiet w ciąży 18:30 do 19:30 Małgosia Leśniak

  Małgosia Leśniak

  people malgosia

  Tempo 1
  Sala B
  zapisz się na zajęcia

środa

 • Fit Mama&Baby początki/ stretching 10:00 do 11:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Zajęcia dla kobiet z dziećmi
  Tempo 2
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Gimnastyka dla kobiet w ciąży 11:00 do 12:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Prosimy o rezerwacje telefoniczne
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Fit Mama&BabyFitness z dzieckiem od 3 mies. do 1,5 roku. Zdajemy sobie sprawę, że po porodzie zwykle ciężko wrócić do formy, a jeszcze ciężej wygospodarować czas dla siebie i opiekę dla dziecka. Dlatego, abyś miała więcej sił i energii oraz by w dobrym samopoczuciu i z uśmiechem na twarzy móc opiekować się dzieckiem stworzyliśmy specjalny system ćwiczeń, który przywraca ciało i ducha do formy po porodzie, podczas którego nie musisz rozstawać się z dzieckiem. Wybierając zajęcia fitness FitMama&Baby nauczysz się jak podczas własnego treningu możesz stymulować także rozwój swojego maleństwa. FitMama&Baby to rodzaj zajęć gdzie  kierując treningiem, poniekąd bawisz się z maluchem, ale jednocześnie świadomie kontrolujesz pracę własnych mięśni. Na zajęciach pracujemy nad kondycją mięśni całego ciała, ale duży nacisk kładziemy na poprawę stabilizacji kręgosłupa i na ćwiczenia mięśni dna miednicy. 12:00 do 13:00 Marcela Kiełt

  Marcela Kiełt

  people marcela

  Tempo 2
  Sala A
  zapisz się na zajęcia

czwartek

 • Gimnastyka dla kobiet w ciąży 11:00 do 12:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Prosimy o rezerwacje telefoniczne
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Pilates w rozejściu mięśnia prostego 12:00 do 13:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Zajęcia dla kobiet z dziećmi
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Pilates dla Kobiet w ciąży 13:00 do 14:00 Roksana KrykAbsolwentka AWF w Krakowie i Policealnej szkoły Masażu na ulicy Królewskiej. Jej pasją jest praca z kobietami, szczególnie fizjoterapia kobiet w ciąży, uro-ginekologia i trening dna miednicy. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę poprzez kursy i szkolenia z zakresu jej zawodu. Jej celem  jest zarażanie ludzi pasją i optymizmem. Ważna jest dla niej również pozytywna atmosfera na ćwiczeniach, jednak szczególną wagę przywiązuje do jakości zajęć i prowadzenia ich na najwyższym poziomie.
  Prosimy o rezerwacje telefoniczne
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Pilates dla Kobiet w ciąży 18:30 do 19:30 Lidka Kaltenberg

  Lidka Kaltenberg

  people lidka


  Tempo 1
  Sala B
  zapisz się na zajęcia

piątek

 • Fit Mama&BabyFitness z dzieckiem od 3 mies. do 1,5 roku. Zdajemy sobie sprawę, że po porodzie zwykle ciężko wrócić do formy, a jeszcze ciężej wygospodarować czas dla siebie i opiekę dla dziecka. Dlatego, abyś miała więcej sił i energii oraz by w dobrym samopoczuciu i z uśmiechem na twarzy móc opiekować się dzieckiem stworzyliśmy specjalny system ćwiczeń, który przywraca ciało i ducha do formy po porodzie, podczas którego nie musisz rozstawać się z dzieckiem. Wybierając zajęcia fitness FitMama&Baby nauczysz się jak podczas własnego treningu możesz stymulować także rozwój swojego maleństwa. FitMama&Baby to rodzaj zajęć gdzie  kierując treningiem, poniekąd bawisz się z maluchem, ale jednocześnie świadomie kontrolujesz pracę własnych mięśni. Na zajęciach pracujemy nad kondycją mięśni całego ciała, ale duży nacisk kładziemy na poprawę stabilizacji kręgosłupa i na ćwiczenia mięśni dna miednicy. 11:00 do 12:00 Marcela Kiełt

  Marcela Kiełt

  people marcela

  Tempo 2
  Sala A
  zapisz się na zajęcia
 • Pilates poporodowy 12:00 do 13:00 Anna Ludwikowska
  Zajęcia dla kobiet z dziećmi
  Tempo 1
  Sala A
  zapisz się na zajęcia

kolor obrazuje intensywność zajęć


Harmonogram zajęć dla Dzieci

Aby zapisać dziecko kliknij na wybrane zajęcia i wybierz zapisz dziecko na zajęcia lub zadzwoń 666 290 33312 425 62 71


poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
9:30
10:00
14:30
15:00
15:30
16:30
17:30

poniedziałek

 • Hopsasanki 45 min / 3 godz 9:30 do 12:30 Joanna UrbańskaStudentka 5 roku Psychologii oraz absolwentka studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Choreoterapeutka, animatorka dziecięca. W swojej pracy, zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą kieruje się indywidualnym podejściem, wspieraniem rozwoju, odkrywaniem potencjału i twórczości. Uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe, należy mu tylko stworzyć odpowiednie warunki do tego, żeby mogło się rozwinąć.
  Wiek dzieci 1,5 - 4 lata

wtorek

 • Hopsasanki 45 min / 3 godz 9:30 do 12:30 Joanna UrbańskaStudentka 5 roku Psychologii oraz absolwentka studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Choreoterapeutka, animatorka dziecięca. W swojej pracy, zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą kieruje się indywidualnym podejściem, wspieraniem rozwoju, odkrywaniem potencjału i twórczości. Uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe, należy mu tylko stworzyć odpowiednie warunki do tego, żeby mogło się rozwinąć.
  Wiek dzieci 1,5 - 4 lata
  zarezerwuj zajęcia
 • Hopsasanki 45 min

  Zajęcia adaptacyjne dla dzieci

  Pomagają bezstresowo i bezboleśnie rozstać się maluszkowi z rodzicem i zaadaptować się w grupie rówieśników. Wykorzystywane są w tym celu ruch, muzyka i twórcze zabawy. W trakcie zajęć dzieci będą doskonalić sferę ruchową, manualną, plastyczną, zmysłową, poznawczą. Kiedy Twój dziecko jest gotowe na takie zajęcia? Kiedy widać, że już rozumie co się do niego mówi i reaguje na to (samo nie musi mówić!) oraz gdy pojawia się w nim zainteresowanie innymi dziećmi. Hopsasanki w wersji krótkiej (45 min) są zajęciami rozwojowymi dla maluchów. Z kolei uczęszczanie na wersję dłuższej (3 godziny) świetnie przygotowuje malucha na pójście do przedszkola.

  czas 45 min | 1,5 - 4 lat

  16:30 do 17:15 Paulina DamekAbsolwentka Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie . Instruktor fitness basic, animator strefy dziecięcej. Ogromne zamiłowanie do dzieci spowodowało ukierunkowanie jej dalszego rozwoju. Trener dziecięcy - prowadzi zajęcia ruchowe jak i edukacyjne dla dzieci w różnym przedziale wiekowym uważa że poprzez ruch rozwijamy dużą emocjonalność i wrażliwość dziecka na bodźce zewnętrzne wpływając jednocześnie na lepszy rozwój umysłowy. Taniec to jej największa pasja, zajęcia taneczne dla dzieci są dużym wyzwaniem ale też świetną zabawą jej dominujący styl taneczny to hip hop, szkoli się w tym zakresie poprzez wszelkie warsztaty i kursy. Wielbicielka podróży oraz fotografii oprócz pracy z dziećmi to z ogromną przyjemnością pracuje na rzecz zwierząt jako wolontariuszka w schronisku dla psów i kotów.
  Wiek dzieci 1,5 - 4 lata
 • Tańce HulańceW czasie trwanie tych zajęć wykorzystane i ukierunkowane zostaną naturalne chęci i zdolności dzieci do ruszania się, skakania, tupania, klaskania, wirowania w rytm muzyki. Powoli dzieci wprowadzone zostaną w początki nauki tańca, w poznanie podstawowych kroków i technik tańca z różnych miejsc na świecie. To także element integracji i przystosowania do współdziałania w grupie.

  45 min | 2-4 lata | bez rodziców

  17:30 do 18:15 Paulina DamekAbsolwentka Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie . Instruktor fitness basic, animator strefy dziecięcej. Ogromne zamiłowanie do dzieci spowodowało ukierunkowanie jej dalszego rozwoju. Trener dziecięcy - prowadzi zajęcia ruchowe jak i edukacyjne dla dzieci w różnym przedziale wiekowym uważa że poprzez ruch rozwijamy dużą emocjonalność i wrażliwość dziecka na bodźce zewnętrzne wpływając jednocześnie na lepszy rozwój umysłowy. Taniec to jej największa pasja, zajęcia taneczne dla dzieci są dużym wyzwaniem ale też świetną zabawą jej dominujący styl taneczny to hip hop, szkoli się w tym zakresie poprzez wszelkie warsztaty i kursy. Wielbicielka podróży oraz fotografii oprócz pracy z dziećmi to z ogromną przyjemnością pracuje na rzecz zwierząt jako wolontariuszka w schronisku dla psów i kotów.
  Wiek dzieci 2-4 lata
  zarezerwuj zajęcia

środa

 • Hopsasanki 45 min / 3 godz 9:30 do 12:30 Joanna UrbańskaStudentka 5 roku Psychologii oraz absolwentka studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Choreoterapeutka, animatorka dziecięca. W swojej pracy, zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą kieruje się indywidualnym podejściem, wspieraniem rozwoju, odkrywaniem potencjału i twórczości. Uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe, należy mu tylko stworzyć odpowiednie warunki do tego, żeby mogło się rozwinąć.
  Wiek dzieci 1,5 - 4 lata

czwartek

 • Hopsasanki 45 min / 3 godz 9:30 do 12:30 Ewa Tisończyk

  Ewa Kopyść

  people ewa

  Wiek dzieci 1,5 - 4 lata
 • SensorkiZajęcia rozwojowe dla dzieci (1-2 lata) wraz z rodzicami. Zajęcia wspomagające i stymulujące wielozmysłowe poznawanie świata przez dziecko. Na Sensorkach stymulowane będą wszystkie zmysły malucha. Będziemy po kolei oddziaływać zabawami na każdy z nich. Do zabaw stymulujących zmysły użyjemy przedmiotów dostępnych w każdym domu. 14:30 do 15:15 Ewa Tisończyk

  Ewa Kopyść

  people ewa

  Wiek dzieci 3 - 8 miesięcy
  zarezerwuj zajęcia
 • Przytulanki

  Zajęcia rozwojowe dla maluszków od 6 do 12 miesiąca życia i ich mam

  Podczas zajęć rodzice nauczą się jak bawić się z maluszkiem, który dopiero ma przed sobą (albo jest w trakcie nauki tychże) siadanie, raczkowanie, chodzenie, pierwsze słowa. Nauczą się wspomagać swoją pociechę w rozwoju poprzez zabawę. Prowadząca przybliży również etapy rozwoju maluszka, omówi problemy, które można spotkać podczas pielęgnacji i wychowania maluszka. Zajęcia są też doskonałym czasem na poznanie innych mam, wymienienie się z nimi doświadczeniem. Zajęcia mają na celu wspomaganie budowania dobrej więzi pomiędzy mamą a dzieckiem oraz pomaganie w rozwoju maluszka. Na zajęciach wykorzystywana jest metoda Zabaw Fundamentalnych.

  czas 45 minut | wiek 0,5 - 1 rok

  15:30 do 16:15 Ewa Tisończyk

  Ewa Kopyść

  people ewa

  Wiek dzieci 6 - 12 m-cy z Mamami
  zarezerwuj zajęcia
 • Wygibasy

  Zajęcia rozwojowe dla dzieci wraz z rodzicami.

  Celem zajęć jest spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem na zabawach, które je rozwijają: wzmacniają jego ciało, doskonalą motorykę dużą i małą, stymulują rozwój wyobraźni, słownictwa oraz wspierają rozwojowi dobrej bliskości między rodzicem  a dzieckiem. Rodzice poznają też wiele zabaw, które, dzięki temu, że będą bazowały na rekwizytach znajdujących się w każdym domu, będzie mogli łatwo przenieść te zabawy na grunt domowy. Dzieci będą mogły też spokojnie wejść w świat pierwszych kontaktów z rówieśnikami i zabawy animacyjnej. Na zajęciach wykorzystujemy elementy Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, Rytmiki E.J.Dalcroze oraz umuzykalnienia C.Orffa.

  czas 45 min | wiek 1-2 lat

  16:30 do 17:15 Ewa Tisończyk

  Ewa Kopyść

  people ewa

  Wiek dzieci 1-2 lata
  zarezerwuj zajęcia
 • Balet

  Zajęcia taneczno-ruchowe dla maluchów, które po raz pierwszy stykają się z tą formą tańca. Podczas zajęć dzieci są wprowadzane w podstawowe zagadnienia dotyczące tańca klasycznego, w charakterystykę jego ruchu. Poznają podstawowe pozycje, figury, ćwiczenia baletowe.  Lekcje te zawierają także zabawy ruchowo-taneczne, które uczą dzieci koordynacji ruchowej, pamięci ruchowej i współpracy w grupie.

  45 minut |2,5 - 4 lat | bez rodziców

  17:30 do 18:15 Paulina DamekAbsolwentka Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie . Instruktor fitness basic, animator strefy dziecięcej. Ogromne zamiłowanie do dzieci spowodowało ukierunkowanie jej dalszego rozwoju. Trener dziecięcy - prowadzi zajęcia ruchowe jak i edukacyjne dla dzieci w różnym przedziale wiekowym uważa że poprzez ruch rozwijamy dużą emocjonalność i wrażliwość dziecka na bodźce zewnętrzne wpływając jednocześnie na lepszy rozwój umysłowy. Taniec to jej największa pasja, zajęcia taneczne dla dzieci są dużym wyzwaniem ale też świetną zabawą jej dominujący styl taneczny to hip hop, szkoli się w tym zakresie poprzez wszelkie warsztaty i kursy. Wielbicielka podróży oraz fotografii oprócz pracy z dziećmi to z ogromną przyjemnością pracuje na rzecz zwierząt jako wolontariuszka w schronisku dla psów i kotów.
  Wiek dzieci 2,5-4 lata
  zarezerwuj zajęcia

piątek

sobota


Dobierz odpowiedni program aktywności dla Twojego dziecka

1 zajęcia

35 zł

45 zł

65 zł

4 zajęcia

125 zł

220 zł

Karnet obejmuje
4 wejścia dziecka na zajęcia.
Ważność karnetu 5 tygodni.


8 zajęć

200 zł

380 zł

Karnet obejmuje
8 wejść dziecka na zajęcia.
Ważność karnetu 6 tygodni.


12 zajęć

Karnet obejmuje
12 wejść dziecka na zajęcia.
Ważność karnetu 12 / 8 tygodni.Miejsce Przyjazne Maluchom

2 ostatnie edycje konkursu z rzędu.
Dziękujemy za zaufanie.

miejscepm

LaLoba Centrum Kobiet © 2015 | Projekt i wykonanie Wawrzyniec Larysz